- Hirdetés -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Futás, pánik, búvárkodás és a komfortzóna teljes elengedése, ez a hét, amire mindig emlékezni fogok

Eljöttünk felfogni a felfoghatatlant. Megcsodálni a Vörös-tengert, és a saját szemünkkel látni mindazt, amiért egészen sokáig egyiptológusnak készültem. Nem hívnám nyaralásnak, mert állandóan úton vagyunk, mint a lószar, de az az igazság, hogy itt vétek is lenne egy helyben maradni. Számomra ez most, a szó szoros értelmében vett szabadság. Persze nem a futásban. Futni kell. Pontosabban inkább csak kicsiket kocogni, hogy azért itt, a nagy jampiskodásban, el ne felejtsem, honnan gyüttem.

Egyik nap búvárkodás volt a program, de előtte mennem kellett leszaladni a leszaladnivalót. Ezzel még nem lett volna problémám, csak mindehhez ötkor kellett kelnem. Ötkor. Az egész szálloda szundikált, a medencetakarítók akkor kezdtek szállingózni, de én már a második csomót kötöttem arra a szájbarottyantott cipőfűzőmre.

Egyiptom futóként is sokkal nagyobb kaland, mint gondoltam – Kép: Futnitanulok

Végig azon töprengtem, hogy ha megtetszik a búvárkodás, és túl is élem, akkor búvárkodnitanulok lesz az oldalam neve; az se zavar, hogy nekünk nincsenek a világörökség részévé nyilvánított korallzátonyaink. Sőt, semmilyenek. Nem baj. Elhesszelgetem én a Tisza-tóban a harcsákat. Kurvaélet, hogy könnyebb, mint a hajnali szaladás.

A komfortzóna felfedezése

Na, az a helyzet, hogy nem tudom szebben megfogalmazni: a nagy büdös lófaszt. Ha a futás által az elmúlt hónapokban nem tapasztalom meg, hogy igenis a komfortzónán kívül is létezem, sőt, ott létezem igazán, akkor tuti, hogy én le nem merülök a mélységbe.

Miután a vízbe kerültem, az összes démonom egyszerre szállt meg.

Jeleztem a kísérőbúvárnak – ez milyen nagyképűen hangzik, mintha én is búvár lennék, pedig maximum a „Búvár Benő” az „Apafejből” –, hogy menjünk fel, aztán azzal a lendülettel ki, mert összeszarom magam, meghalok, és csavarhatnak is azonnal a méltán híres egyiptomi pamutba.

A légzés értelme

A kiszolgáltatottság, a mélység, a legnagyobb csend, amit életemben hallottam, egyszerre túl nagy feladat volt. Megspékelve a szájon át lélegzéssel, ami valamiért csak mínusz tíz fokban, futás közben annyira kurva ösztönös. Szerencsémre a férfiről, akin tisztán látszott, hogy előbb búvárkodott, mint járt, hamar kiderült, hogy a világ legjobb pszichológusa is.

Futás utáni búvárkodás, igazi túlélőtúra, amikor az összes démonom egyszerre akar engem – Kép: Futnitanulok

Addig beszélt hozzám, hogy egy-két perc alatt kihúzott a pánikrohamból. Nem múlt el a félelmem, de tudtam uralni. Bámulva az elképzelhetetlen víz alatti birodalmat, felidéztem, milyen

nagy munka volt megtanulni magammal, magamban, magamnak lenni.

A futástól tanultam. Nem cserélem le.

A januári életmódváltás jól hangzik, de az újévi fogadalmad akár vissza is vethet a futásban

Biztos a te fejedben is megfogalmazódott az új év kezdetével, hogy jobban odafigyelsz arra, milyen élelmiszerekből áll az étrended, és egészségesebben...

Ha az álomversenyeden szakadhat, mégis rajthoz állsz, az edzéseken sem lehet kifogás az eső

Szinte minden futó életében eljön az a pillanat, amikor az időjárás nem a legbarátságosabb arcát mutatja. Pedig az esős futások nem...

Szokatlan áprilisi meleg ide vagy oda: új pályacsúcs az Ultrabalatonon

Jubileumi, 20. alkalommal rendezték meg az NN Ultrabalatont, ahol az idei évben nemcsak a 209 kilométeres táv jelentett kihívást, hanem a...
- Hirdetés -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

További cikkek

Nem verseny volt, mégis közel 300 futót mozgatott meg a Szent Iván-éji futás

A közösségi futás sokkal többről szólhat, mint a megtett...

Top 5 futócipő, amely sneakerikonná vált

A legtöbb sneakerrajongó nem is tudja, hogy kedvenc cipői...

TrailTour 2026: Készen állsz életed legjobb futóévére?

A legtöbb futóverseny egyetlen napig tart, miközben hónapokon át...

Nyáron futnál a kutyáddal? Sokkal jobban kell ismerned, mint gondolnád

Bár a kutyák ideális „futóideje” ősztől tavaszig tart, ha...
- Hirdetés -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img